OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

12 maja 2024

 

  1. Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia – być razem z Bogiem.
  2. Kalendarz liturgiczny:

we wtorek – Święto św. Macieja Apostoła

w środę – wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony

w czwartek – Uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika

w piątek – wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika

w sobotę – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika

  1. Miesiąc maj w polskiej pobożności jest poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 18.30.
  2. W czwartek 16 maja br., o godz. 18.00 w sanktuarium św. Andrzeja Boboli zostanie odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył będzie Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Metropolita Warszawski. Homilię wygłosi bp Zbigniew Zieliński. Serdecznie zapraszają OO. Jezuici.
  3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się Bractwo św. Antoniego. Po Mszy św. spotkanie w salce pod zakrystią. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. (czytamy do godz. 11.30)
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się FZŚ. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce pod zakrystią.
  5. Przypominamy, że w naszej świątyni ma miejsce codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 15.00 do 19.00. W tym czasie kapłani pełnią dyżur w konfesjonale.
  6. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego zapraszamy na piąty dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00. Kazania nowennowe głosi o. Kazimierz Mościcki.
  7. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne.
Scroll to Top