OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.

19 maja 2024

 

  1. Dziś przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zamyka w liturgii okres wielkanocny i przypisany do niego obowiązek spowiedzi świętej. Tego dnia za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła

w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

  1. Miesiąc maj w polskiej pobożności jest poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 18.30.
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się FZŚ. Po Mszy św. spotkanie w salce pod zakrystią. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się Rycerstwo Niepokalanej. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce pod zakrystią.
  4. W sobotę 25 maja br., o godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, diakoni z Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego oraz Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater przyjmą święcenia kapłańskie z rąk Jego Eminencji Ks. Kazimierza Kardynała Nycza.
  5. Przypominamy, że w naszej świątyni ma miejsce codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 15.00 do 19.00. W tym czasie kapłani pełnią dyżur w konfesjonale.
  6. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego zapraszamy na szósty dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  7. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne.
Scroll to Top