Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2024

 

  1. Nawrócenie, to proces który trwa przez całe życie. W nawróceniu Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie zawsze czyni ku nam pierwszy krok. Jego wola jest wolą pojednania, Jego miłosierdzie leży u podstaw działań człowieka, który chce na nowo wrócić do Boga i być z Nim.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W naszym kościele Droga krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 18.15. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 18.00 prowadzi o. dr Mirosław Adaszkiewicz. Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  3. Zachęcamy do adoracji Krzyża Świętego znajdującego się przy wyjściu z kościoła. Krzyż z relikwiami skały z Bazyliki Agonii, Wieczernika, Kalwarii i Grobu Pańskiego został przywieziony od Franciszkanów z Ziemi Świętej.
  4. Uprzejmie informujemy, że za tydzień 17 marca rozpoczynamy w naszej świątyni rekolekcje wielkopostne, które potrwają do 20 marca br. Poprowadzi je nasz współbrat z prowincji gdańskiej o. prof. Waldemar Klinkosz. Szczegółowy program rekolekcji na plakacie przed kościołem.
  5. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy na koncert pasyjny w ramach cyklu „Serafickie spotkania muzyczne” .Wystąpi Warszawski Chór Polonia pod dyr. Zbigniewa Szablewskiego. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.
  6. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece wielkanocne Caritas.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się Franciszkański Zakon Świecki. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce pod zakrystią.
  8. W środę 13 marca przypada 11 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra. Tego dnia o godz. 18.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce i Episkopatu Polski w intencji Papieża Franciszka.
  9. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  10. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne.
Scroll to Top