Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

24 marca 2024

 

 

  1. Dzisiejsza niedziela zwana Palmową lub Męki Pańskiej rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Szczegółowy program Triduum Paschalnego znajdziemy na plakacie umieszczonym na głównych drzwiach i w kruchcie kościoła.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie ostatnich Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o 18.00. Za pobożne uczestnictwo można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Zwracamy się z prośbą o nieodkładanie spowiedzi św. na ostatni dzień przed świętami. Przypominamy, że w tym tygodniu w konfesjonale posługujemy na wszystkich Mszach św. oraz w dni powszednie od 15.15 do 19.00.
  4. W związku z przygotowaniami Grobu Pańskiego od jutra nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu i adoracji w ciągu dnia do czwartku włącznie.
  5. Zachęcamy do adoracji Krzyża Świętego znajdującego się przy wyjściu z kościoła. Krzyż z relikwiami skały z Bazyliki Agonii, Wieczernika, Kalwarii i Grobu Pańskiego został przywieziony od Franciszkanów z Ziemi Świętej.
  6. W Wielki Piątek podczas liturgii Męki Pańskiej, zbiórka ofiar przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Modlitwy nowennowe zostaną odprawione po wieczornej liturgii. Centralne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Warszawie rozpocznie się o godz. 20.00 przy kościele akademickim św. Anny.
  7. W przyszła niedzielę Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00 zostanie odprawiona w intencji ofiarodawców na kwiaty do Bożego grobu. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  8. W naszej wspólnocie gościmy Michała Wysockiego, kleryka IV roku naszego WSD w Łodzi Łagiewnikach. Br. Michał spędzi w naszym klasztorze Wielki Tydzień oraz święta. Dziś po Mszach św. br. Michał będzie rozprowadzał nowy numer czasopisma seminaryjnego pt. Nasze życie.
  9. W zakrystii można nabyć świece wielkanocne caritas, publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne.
Scroll to Top