OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
14 sierpnia 2022

1. Osoba Chrystusa zobowiązuje do dokonania wyboru. Każdy człowiek musi się opowiedzieć czy jest za Jezusem czy przeciwko Niemu. Od tego wyboru nie ma ucieczki. W Ewangelii Chrystus uświadamia nas, że Jego Osoba przyniesie także rozłam, bo wielu ludzi Go odrzuci. Eucharystia uzdalnia do wyboru Jezusa w naszym życiu i do dawania świadectwa naszym życiem.
2. Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu będzie niedzielny porządek Mszy świętych, czyli będą one odprawiane o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:00 i 19:00. Zgodnie z tradycją na koniec każdej Eucharystii będziemy błogosławić pierwociny zbóż, kwiaty i zioła. Poprzez ten gest pragniemy nie tylko podziękować dobremu Bogu za tegoroczne plony, ale też uczcić Maryję w tajemnicy jej duchowego rozkwitu w niebie.
– w środę – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
– w sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata
3. Dziś przypada 81. rocznica narodzin dla nieba św. Maksymiliana Marii Kolbego. Z tej okazji zapraszamy na godz. 19.00 na uroczystą liturgię, której jak co roku będą przewodniczyć OO. Kapucyni z ul. Miodowej.
4. W poniedziałek 15 sierpnia będziemy przeżywać także święto Wojska Polskiego oraz 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej, która ocaliła nasz kraj od bolszewickiego najazdu. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy stali i obecnie stoją na straży suwerenności naszej Ojczyzny.
5. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze święte z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
6. W środę 17 sierpnia swoje imieniny obchodzi o. Jacek Maciejczak. Podczas Eucharystii o godz. 8.00 będziemy dziękować Bogu i modlić się za solenizanta.
7. Uprzejmie informujemy, że w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 7.00 rano, natomiast dyżur spowiedzi w dni powszednie od 1 lipca do 31 sierpnia jest w godz. 15.00-17.00. Spowiedź podczas Mszy świętych odbywa się normalnie.
8. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne. Można zaopatrzyć się w Rycerza Niepokalanej na miesiąc sierpień oraz w kalendarze i kalendarzyki kieszonkowe na 2023 r. Mamy także książeczki do nabożeństwa z dużym drukiem.

Scroll to Top