OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
25 września 2022

 1.  Kościół wypełniając wolę Bożą wzywa do nawrócenia i napełnienia nadzieją, że Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego, wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez tę ofiarę Chrystusa zbliża się do nas zbawienie i staje się ono naszym udziałem. Niech więc nasz udział w niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem naszego oczekiwania i pełnym wiary wypełnianiem woli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę zbawienia.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  – we wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
  – w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  – w czwartek – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego kościoła
  – w piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  – w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
 3. Dziś obchodzimy 108 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który rozpoczyna Tydzień Modlitwy za Uchodźców pod hasłem Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 koncert organowy w ramach XXIII Warszawskiego Festiwalu Organowego „Organy Śródmieścia” 2022. Koncert zagra Hartwig Barte z Niemiec.
 5. W środę 28 września swoje święto patronalne będzie obchodził Ojciec Ekonom Prowincji Damian Karczmar. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. imieninową w intencji solenizanta o godz. 11.30.
 6. W przyszłą sobotę rozpoczyna się miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 18.30. W związku z tym, że jest to pierwsza sobota miesiąca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 9.00.
 7. 1 października rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Przez kolejne trzy dni zapraszamy na Msze św. o godz. 19.00 z okolicznościowym kazaniem, które wygłosi o. Maciej Talewski.
 8. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
 9. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne. Można zaopatrzyć się w Rycerza Niepokalanej na miesiąc wrzesień oraz w kalendarze i kalendarzyki kieszonkowe na 2023 r. 
Scroll to Top