OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela zwykła

2 października 2022

 

  1. Gromadzimy się na Eucharystii, aby uwielbiać i prosić Chrystusa o przymnożenie oraz o umocnienie naszej wiary. Chrystus chce nas obdarowywać wszelkimi darami, pragnie również uczynić nas zdolnymi do szerzenia Ewangelii. Prośmy Pana o dar wiary, bo z niej wypływa wszelkie dobro i pokorna służba dla bliźnich będących w potrzebie.
  2. Wczoraj rozpoczęliśmy Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Dziś przez cały dzień okolicznościowe kazania głosi O. Maciej Talewski z Lublina. Jutro zapraszamy na Msze świętą o godz. 19.00, po której odbędzie się nabożeństwo „TRANSITUS”, upamiętniające przejście św. Franciszka z życia ziemskiego do chwały nieba.
  3. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – w naszym kościele przezywać będziemy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – przeniesione na ten dzień, ze względu na przypadającą 29 września uroczystość poświęcenia naszej franciszkańskiej świątyni.

– we wtorek – Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00, której będą przewodniczyć i wygłosza słowo Boże OO. Paulini z ul. Długiej.

– w środę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.

– w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, odprawiane w naszej świątyni o godzinie 18.30.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godzinie 19.00 modlić się będziemy w intencji nowych powołań. W piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa, które odprawione zostanie po Mszach św. o godz. 10.00 i 19.00.
  3. W czwartek 6 października, o godz. 11.30 modlić się będziemy podczas Mszy św. w intencji Ekonoma naszej Prowincji O. Damiana Karczmara.
  4. W najbliższą niedzielę, 9 października, na Mszy św. o godz. 11.30, spotyka się Bractwo św. Antoniego. Po Eucharystii będzie spotkanie w salce pod zakrystią. Serdecznie zapraszamy członków wspólnoty i osoby zainteresowane.
  5. W zakrystii są do nabycia publikacje katolicke i dewocjonalia. Można zamawiac również intencje mszalne.
Scroll to Top