OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

  23 października 2022

  1. Bóg nie ma względu na osoby, dlatego nas wszystkich wezwał do wiary i pragnie obdarować swymi dobrami. Uczestnicząc w Eucharystii dołączmy nasz głos do pokornej modlitwy całego Kościoła, by przyszło Boże Królestwo, a ludzie żyli w prawdzie i miłości. Chrystus w swym słowie uczy nas modlitwy, która zawsze jest wysłuchana. Słuchajmy więc słowa, byśmy umieli się modlić i swoją modlitwą wybłagać miłosierdzie, którego wszyscy potrzebują.
  2. Kalendarz liturgiczny:

– w piątek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

  1. Dziś Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia finansowego misjonarzy na świecie. Dzisiejsza zbiórka na tacę przeznaczona jest na cele misyjne.
  2. Wszystkie osoby chętne do śpiewania w nowopowstającej scholii liturgicznej zapraszamy na spotkanie organizacyjne 27 października po wieczornej Mszy św. Szczegółowe informacje można uzyskać u p. Bartosza – organisty.
  3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które przez cały miesiąc październik odprawiane są o godz. 18.30.
  4. Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc w którym wspominamy i modlimy się za zmarłych. Na stoliku pod chórem oraz w zakrystii są wyłożone kartki „wypominkowe”, na których można wpisać imiona swoich bliskich zmarłych. Czytelnie wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii.
  5. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  6. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne. Można zaopatrzyć się w Rycerza Niepokalanej na miesiąc październik oraz w kalendarze i kalendarzyki kieszonkowe na 2023 r.
Scroll to Top