OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 5 grudnia 2021 r.

  1. W drugą Niedzielę Adwentu usłyszymy słowa Jana Chrzciciela, zachęcające nas, by przygotować drogę dla Pana. Zróbmy wszystko, aby to wołanie do nas dotarło i poruszyło nasze serca. Pozwólmy się zaniepokoić tym wołaniem i módlmy się o to, abyśmy przyjęli Chrystusa nie zaskoczeni Jego przyjściem, ale po owocnym czasie oczekiwania i przygotowania.
  2. Dzisiaj przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jeśli ktoś chciałby wspomóc finansowo naszych Braci i Siostry w wierze, może złożyć ofiarę do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub uczynić to osobiście w zakrystii.
  3. W środę 8 grudnia, będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy świętych jak w dzień powszedni. Zapraszamy serdecznie na Eucharystię o godz. 19.00, na której słowo wygłosi nasz Współbrat O. prof. Waldemar Klinkosz.
  4. Serdecznie zapraszamy także na „Godzinę łaski” przypadającą w uroczystość Niepokalanego Poczęcia – 8 grudnia między godziną 12.00 a 13.00 – podczas której chcemy modlić się za grzeszników i oddawać cześć Maryi jako Róży Mistycznej i Matce Kościoła.
  5. Ponadto w liturgii będziemy wspominać we wtorek św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła.
  6. Serdecznie zapraszamy na „Roraty”, które celebrujemy w dni powszednie o godz. 6.30. Prosimy o przynoszenie ze sobą świec.
  7. Młodzież z Rycerstwa Niepokalanej, zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu, w poniedziałek 6 grudnia. Początek po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 20.00, zakończenie o godz. 21.00.
  8. Zachęcamy do codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach od 15.00 do 19.00. W tym czasie kapłani pełnią dyżur w konfesjonale. Prosimy, aby korzystać z możliwości spowiedzi świętej i nie odkładać jej na ostatnią chwilę przed świętami.
  9. W zakrystii można nabyć opłatki, które przygotowały Siostry Klaryski z Sitańca. Podczas przygotowywania opłatków siostry modlą się za wszystkich, którzy będą dzielić się nimi w wieczór wigilijny. Są także kartki świąteczne i świece „Caritas”, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc dla ubogich.
Scroll to Top