OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela zwykła 16-22 stycznia 2022 r.

 1. Czasem w naszym sercu rodzi się przekonanie, że Bóg jest obojętny na los i problemy człowieka, a religia jest szara i smutna. Wielu uważa, że Bóg odbiera radość życia, bo zabrania przyjemności i używania świata za wszelką cenę, a każe tylko nieść krzyż. Jezus Chrystus jest jednak obecny w życiu człowieka, cieszy się jego radością, martwi się problemami, ale też wnosi wesele i radość. Przykładem jest dzisiejsza Ewangelia i przemienienie wody w wino podczas wesela w Kanie Galilejskiej. Otwórzmy przed Nim nasze serca – stągwie naszych sumień i prośmy o ich przemienienie.
 2. W tym tygodniu naszą wspólnotę klasztorną opuści O. Kazimierz Malinowski, który został mianowany Gwardianem klasztoru i dyrektorem Centrum św. Maksymiliana Kolbego w Harmężach k. Oświęcimia. Ojcu Kazimierzowi dziękujemy za wieloletnią posługę duszpasterską w naszym kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask w nowej pracy.
 3. Informujemy, że zapowiadany na dziś koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego został przeniesiony na przyszłą niedzielę 23 stycznia na godz. 18.00 (po Mszy św. o godz. 17.00).
 4. W dniach 18 – 25 stycznia 2022 r. będziemy obchodzili w kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2).
 5. W niedzielę 23 stycznia na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się wspólnota Rycerstwa Niepokalanej.
 6. Kalendarz liturgiczny:
  – w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego, opata
  – w środę – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  – w piątek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
 1. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia. Można również zamawiać intencje mszalne.
Scroll to Top