OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna

1 maja 2022

  1. W dzisiejszej Ewangelii usłyszeliśmy jak Chrystus przygotował dla uczniów posiłek nad brzegiem jeziora i dokonał cudownego połowu ryb. W Eucharystii Jezus przygotowuje pokarm także dla nas, ale dokonuje także o wiele większego cudu: przemienia chleb i wino w swoje Ciało i w swoją Krew. Miłość Chrystusa domaga się naszej odpowiedzi. Podobnie jak Szymona Piotra Jezus pyta każdego z nas: „Czy miłujesz mnie więcej aniżeli ci?”.
  2. Miesiąc maj w polskiej pobożności jest poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą sprawowane od dziś codziennie o godz. 18:30.
  3. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
– we wtorek – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski – Msze św. tego dnia będą sprawowane w naszym kościele jak w dzień powszedni czyli o godz. 6:30, 8:00, 10:00 i 19:00
– w środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika
– w piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

  1. We wtorek przypada czwarty dzień nowenny przed uroczystością patrona tutejszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Msze święte z odczytaniem próśb i podziękowań zostaną odprawione o godz. 10.00 i 19.00.
  2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Eucharystii konwentualnej o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych; w piątek po Mszach św.              o godz. 10.00 i 19.00 nabożeństwo ku czci serca Pana Jezusa; w sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo do Matki Bożej.
  3. W najbliższy czwartek 5 maja będziemy świętować 15. rocznicę święceń kapłańskich ekonoma naszej franciszkańskiej warszawskiej prowincji o. Damiana Karczmara. Podczas Mszy św. o godz. 19.00 będziemy się modlić              za dostojnych jubilatów: o. Damiana i współbraci z jego roku w seminarium.
  4. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30 spotyka się Bractwo św. Antoniego.
  5. W zakrystii można nabyć dewocjonalia i publikacje katolickie, w tym „Rycerza Niepokalanej” na miesiąc maj, a także zamawiać intencje mszalne.
Scroll to Top