Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Ks. Kard. Kazimierz Nycz kieruje do nas pismo, w którym stwierdza m. in.:

„Od 30 maja br. obowiązywać będą nowe przepisy dotyczące wielu dziedzin życia, w tym kultu religijnego, w czasie pandemii COVID 19. Po dwóch i pół miesiąca obostrzeń sanitarnych możemy wreszcie wrócić do uczestnictwa w Eucharystii, która jest źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego. Bez Eucharystii, szczególnie sprawowanej w Dzień Pański – Niedzielę, nie możemy w pełni żyć jako chrześcijanie (…). Z uwagi na złagodzone rygory na czas epidemii, odwołuję dyspensę z dnia 26 marca 2020 r. Wracamy do zwykłych zasad, obowiązujących w prawie kościelnym, na mocy których od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. zwolnione są osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji lub mające wskazania władz sanitarnych (na przykład pozostające w kwarantannie) oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi, co w niektórych przypadkach uniemożliwia im udział w niedzielnej Eucharystii”.

 1. W związku z powyższym w tutejszym kościele od najbliższej niedzieli, 7 czerwca, zostaje przywrócony normalny porządek Mszy świętych niedzielnych (godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 i 19.00). Nadal należy zachowywać bezpieczny dystans dwóch metrów między sobą albo przynajmniej nosić maseczkę zakrywającą usta i nos.
 2. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii okres wielkanocny, do którego odnosi się obowiązek dorocznej spowiedzi. Dziś też w miejscowej parafii przy ul. Przyrynek 2 jest obchodzone doroczne święto patronalne – Nawiedzenia NMP.
 3. Ostatnie nabożeństwo majowe będzie odprawione o godz. 20.00. Od poniedziałku rozpoczną się nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa, które będą sprawowane przez cały czerwiec codziennie o godz. 18.30.
 4. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:
  w poniedziałek – NMP Matkę Kościoła;
  we wtorek8 . dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, patrona tutejszej sanktuarium;
  w środę – św.św. Karola Lwangę i Towarzyszy, męczenników z Ugandy;
  w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  w piątek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej racji w czwartek na Mszy św. konwentualnej o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji powołań, w piątek nabożeństwo eucharystyczne po liturgii o godz. 10.00, a w sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo ku czci Bogarodzicy.
 2. Pod chórem na stoliku zostały wyłożone kartki z wypisanymi darami Ducha św. oraz stosownym cytatem, które można wylosować dla siebie oraz dla bliskich.
 3. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się zaraz po liturgii bezpośrednio do zakrystii ewentualnie kontaktować się z nami telefonicznie (22/831.20.31) lub mailem (stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl).
Scroll to Top