OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Zesłania Ducha Świętego 28 maja 2023 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;
– w środę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
– w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
– w sobotę – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.
2. W przyszłą niedzielę 4 czerwca przypada XVI Święto Dziękczynienia. W tym dniu o godz. 7.40 z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami bł. Stanisława Frelichowskiego. O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej, z udziałem Episkopatu Polski zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna . Tego dnia zbiórka do puszek przeznaczona będzie na Centrum Opatrzności Bożej.
3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. W czwartek na Eucharystii konwentualnej o godz.19.00 będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo fatimskie.
4. We wtorek 30 maja przypada ósmy dzień nowenny przed uroczystością patrona tutejszego Sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Msze św. z kazaniem nowennowym oraz odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
5. W miesiącu maju zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiane są w naszym kościele o godz. 18.30. W czwartek 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
6. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na leczenie pięcioletniej Lilianki u której zdiagnozowano złośliwego guza mózgu – medulloblastoma IV stopnia złośliwości. Zachęcamy do włączenia się do tej zbiórki.
7. Posługę w naszej Kurii Prowincjalnej zakończył o. Damian Karczmar, dotychczasowy ekonom Prowincji. Dziękujemy mu za zaangażowanie w posługę w naszym Sanktuarium. Nowym ekonomem Prowincji został wybrany o. Tomasz Kręt, któremu życzymy owocnej posługi w Warszawie.

Scroll to Top