OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIEKIEGO POSTU

  1. Chrystus przynosi nam nadzieję zmartwychwstania i życia. W piątą niedzielę Wielkiego Postu gromadzimy się, by rozważać śmierć, którą sprowadza grzech, ale także, by rozważać życie, które daje nam pokuta i pełne nadziei zaufanie Jezusowi Chrystusowi.
  2. Przyszła niedziela zwana Niedzielą Palmową lub Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień. Prosimy o przyniesienie palm, które zostaną poświęcone w czasie liturgii. Tego dnia o godz. 20.00 odbędzie się koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod dyrekcją prof. Michała Sławeckiego. Serdecznie zapraszamy.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W naszym kościele Droga krzyżowa jest odprawiana w piątki o godz. 18.15 i 19.45. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 18.00. Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. W zakrystii można zakupić świece wielkanocne caritas. Dochód ze świec przeznaczony jest na wsparcie Ukrainy.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  6. Zwracamy się z prośbą o nieodkładanie spowiedzi św. na ostatnią chwile przed świętami. Przypominamy, że w konfesjonale posługujemy na wszystkich Mszach św. oraz w dni powszednie od 15.15 do 19.00.
  7. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  8. Przy wyjściu z kościoła znajdują się foldery i ulotki Radia Niepokalanów, które zostało założone przez św. Ojca Maksymiliana Marii Kolbe. Prosimy o wsparcie naszego franciszkańskiego radia przekazując 1% podatku na to dzieło.
  9. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w intencjach jubilatów, solenizantów lub innych rodzinnych okazji.
Scroll to Top