OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela zwykła 13 sierpnia 2023 r.

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek – święto św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
– we wtorek – uroczystość Wniebowzięcia NMP;
– w czwartek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.
2. W poniedziałek 14 sierpnia przypada 82. rocznica narodzin do nieba św. Maksymiliana Marii Kolbego. Z tej okazji zapraszamy na godzinę 19.00 na uroczystą liturgię, której jak co roku będą przewodniczyć Ojcowie Kapucyni z ul. Miodowej.
3. We wtorek, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, będzie niedzielny porządek Mszy Świętych, czyli będą odprawiane o godzinie 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 i 19.00. Zgodnie z tradycją na koniec każdej Eucharystii będziemy błogosławić pierwociny zbóż, kwiaty i zioła. Poprzez ten gest pragniemy podziękować dobremu Bogu za tegoroczne plony, ale też uczcić Maryję w tajemnicy Jej duchowego rozkwitu w niebie. Tego dnia będziemy również przeżywać święto Wojska Polskiego oraz 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej, która ocaliła nasz kraj od bolszewickiego najazdu. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy stali i obecnie stoją na straży suwerenności naszej Ojczyzny.
4. Przypominamy, że od 1 lipca do 31 sierpnia br. nie ma Mszy św. niedzielnej o godz. 7.00, natomiast dyżur spowiedzi w dni powszednie jest od godz. 15.15 do godz. 17.00. Spowiedź podczas Mszy Świętych odbywa się normalnie.
5. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamówić intencje mszalne.

Scroll to Top