OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

  16 lipca 2023 

 1. Zgromadziliśmy się, aby słuchać Bożego słowa i składać Bogu dziękczynienie. To słowo, którego słuchamy każdej niedzieli jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszych serc, by przemieniało nasze życie, zwiastując nam radosne Boże obietnice. Słuchajmy uważnie Bożego Słowa, radośnie dziękujemy za wszystkie obietnice zbawienia.
 1. Kalendarz liturgiczny:
  – we wtorek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
  – w piątek – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła
  – w sobotę – święto św. Marii Magdaleny
 1. Uprzejmie informujemy, że w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 7.00 rano, natomiast dyżur spowiedzi w dni powszednie od 1 lipca do 31 sierpnia będzie w godz. 15.15 – 17.00.
 1. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się FZŚ. Po Mszy św. w salce pod zakrystią spotkanie formacyjne.
 1. W przyszła niedzielę 23 lipca, zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka, w całym Kościele obchodzony jest III Światowy Dzień dziadków i Osób Starszych. Ma on za zadanie podkreślenie, że osoby starsze są wartością i darem zarówno dla społeczeństwa jak i wspólnot kościelnych.
 1. Na czas wakacji w naszej wspólnocie gościmy alumna z naszego WSD w Łodzi Łagiewnikach. Br. Stanisław po Mszach św. będzie rozdawał czasopismo seminaryjne Nasze Życie. Za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne naszych alumnów serdecznie dziękujemy.
 1. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
 1. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne.
Scroll to Top