OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10 września 2023 r.

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
– w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
– w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
– w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 11.30 odbędzie się spotkanie modlitewne Bractwa św. Antoniego. Wszystkich członków bractwa jak i osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy na spotkanie po Mszy Świętej w salce przy zakrystii.
3. Również dziś po Mszy Świętej o godzinie 13.00 odbędzie się w naszym sanktuarium kolejny koncert z cyklu „Serafickie spotkania muzyczne”. Wystąpią Bartosz Wawrzyniak – organista z Poznania i Joanna Talarkiewicz – mezzosopran z Polskiej Opery Królewskiej. Serdecznie zapraszamy.
4. Za tydzień, w niedzielę 17 września, będziemy przeżywać uroczystość patronalną naszej świątyni – Stygmatów św. Franciszka. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości, do której przygotowywać będziemy się podczas Triduum, które rozpocznie się w czwartek 14 września. Przez kolejne trzy dni zapraszamy na Msze Święte o godzinie 19.00 okolicznościowym kazaniem, które wygłosi o. Jacek Ciupiński z naszego klasztoru Miedniewicach. W dniu samej uroczystości Stygmatów św. Franciszka kazania będzie głosił o. Rafał Kwiatkowski z Niepokalanowa. Sumie odpustowej o godzinie 11.30 będzie przewodniczył Proboszcz naszej Parafii – ks. Adam Petakiewicz.
5. Także za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.30 odbędzie się miesięczne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Wszystkich braci i siostry oraz sympatyków serdecznie zapraszamy.
6. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
7. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamówić intencje mszalne.

Scroll to Top