OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  

  1. W naszym życiu są chwile dobre i złe. Kiedy jest dobrze jesteśmy radośni, pełni energii i zapału. Bywają jednak i szare dni, które czasem przeklinamy, bo są pełne ludzkiej zdrady, niesprawiedliwości, wyrachowania i ciągłego wyścigu – czasem nie wiadomo dokąd. To wszystko, czego doświadczyliśmy w minionym tygodniu, chcemy złożyć dziś Bogu na ołtarzu podczas Eucharystii.
  2. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana
– we wtorek – wspomnienie św. Wacława, meczennika
– w środę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
– w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
– w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
– w sobotę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

  1. We wtorek zapraszamy czcicieli św. Antoniego z Padwy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona nabożeństwo ku czci Najswiętszego Serca Jezusa. W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo fatimskie, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie zniewagi.
  3. W najbliższy piątek rozpoczyna się miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszej światyni będą odprawiane codziennie o godz. 18.30.
  4. Również w piątek 1 października, rozpocznie się Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Przez kolejne trzy dni – 1, 2 i 3 października serdecznie zapraszamy na Msze święte o godz. 19.00 z okolicznościowymi kazaniami, które będzie głosił o. Marek Iwański – gwardian klasztoru w Wyszogrodzie. W niedzielę 3 X po Mszy św. o godzinie 19.00 zapraszamy na nabożeństwo „TRANSITUS” upamietniające przejście św. Franciszka z życia ziemskiego do chwały nieba.
  5. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w intencjach jubilatów, solenizantów lub innych rodzinnych okazji.
Scroll to Top