OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 24 października 2021 r.

 

  1. Przychodzimy do Chrystusa, aby razem z Nim złożyć nasze życie na ołtarzu, wierząc, że tylko moc Bożej miłości, może przemienić naszą codzienność w jutrzenkę życia. Dzisiejsza Niedziela przeżywana jest w Kościele jako światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny pod hasłem: „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20). Prośmy Boga, aby blogosławił trud i poświęcenie misjonarzy i misjonarek oraz obdarzał łaskami wszystkich, którym głoszą Dobrą Nowinę. Dziś Słowo Boże skieruje do nas O. Tomasz Kręt – pracujący wcześniej w Burkina Faso. Po Eucharystii będą zbierane ofiary do puszek na cele misyjne.
  2. Kalendarz liturgiczny:
    – w czwartek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  1. We wtorek zapraszamy czcicieli św. Antoniego z Padwy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni są odprawiane codziennie o godz. 18.30.
  3. Informujemy, że nasza wspólnota klasztorna, od jutra rozpoczyna coroczne rekolekcje zakonne. Z tej racji nastąpią zmiany popołudniowych dyżurów spowiedzi. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 14.55, Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosimy, by wierni odmówili sami. Kapłani rozpoczną swoje dyżury spowiedzi o godz. 16.00według tygodniowego grafikui będą posługiwać po półtorej godziny, od 16.00 do 17.30 i od 17.30 do 19.00. Od poniedziałku do piątku, serdecznie zapraszamy wszystkich na Msze św. konwentualne o godz. 19.00.
  4. Zbliża się listopad – miesiąc, w którym wspominamy i modlimy się za zmarłych. Na stoliku pod chórem oraz w zakrystii są wyłożone kartki „wypominkowe”, na których można wpisywać imiona swoich bliskich zmarłych. Czytelnie wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii. Można również uczynić to przez internet. Msza święta za wszystkich polecanych w wypominkach, będzie oprawiana w każdą środę listopada o godz. 19.00.
  5. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie oraz zamawiać intencje mszalne.
  6. ZAPRASZAMY W SOBOTĘ 24 PAŹDZIERNIKA O GODZINIE 19.00 NA EUCHARYSTIĘ Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE FIZYCZNE I DUCHOWE .
Scroll to Top