OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII tydzień zwykły – pocz. Wielkiego Postu
23 – 29 II 2020 r.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczął się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Jego celem jest uwrażliwienie na problem nadużywania alkoholu w naszym kraju, przebłaganie za grzech pijaństwa i jego zgubne skutki, a także wypraszanie łaski nawrócenia i trzeźwości dla osób uzależnionych.

2. Czcicieli św. Antoniego zapraszamy we wtorek na Msze święte o godz. 1000 i 1900.

3. W nadchodzącym tygodniu rozpocznie się Wielki Post – czas łaski, mający nas podprowadzić do odnowy życia oraz owocnego przeżycia nadchodzących świąt wielkanocnych. Otwiera go Środa popielcowa z wymownym obrzędem pokutnym posypania głów popiołem. Dodatkowa Eucharystia zostanie odprawiona o godz. 17.00.

Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze). Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy – od 14. do 60. roku życia.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych głęboko zakorzenionych w polskiej pobożności pasyjnej. W naszym kościele Droga krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 18.15, a Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.00. W piątki ponadto zapraszamy na godz. 19.45 na adorację krzyża i śpiew pieśni pasyjnych. Za pobożne uczestnictwo w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W najbliższy piątek, 28 II, decyzją KEP, został ustanowiony w Kościele polskim jako dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego nieletnich. W ich intencji będziemy modlić się podczas Drogi krzyżowej oraz Eucharystii i godz. 19.00.

6. Tego dnia także ulicami Nowego i Starego Miasta przejdzie Droga Krzyżowa. Rozpocznie się w kościele Nawiedzenia NMP o godz. 17.30, a zakończy w Warszawskiej katedrze. Nastąpi wówczas uroczyste wprowadzenie do archikatedry odrestaurowanego krucyfiksu z kaplicy Baryczków, następnie Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Rafała Markowskiego o godz. 19.00 i czuwanie modlitewne do północy.

7. W sobotę zapraszamy na godz. 19.00 na Eucharystię połączoną z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe.

8. Już teraz zapowiadamy, że rekolekcje wielkopostne w naszej świątyni odbędą się w dniach 29 III – 1 IV (niedziela-środa). Poprowadzi je nasz współbrat z Lublina, o. Marcin Tkaczyk, profesor KUL.

9. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie i dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.

Scroll to Top