Ogłoszenia niedziela 26.07.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII Tydzień zwykły
26 lipca – 1 sierpnia 2020

 1. Czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy we wtorek na Msze święte o godz. 10.00 i 19.00 z odczytaniem próśb i podziękowań.
 2. W środę 29 lipca o godz. 20.00 zapraszamy na kolejny koncert z cyklu koncertów organowych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego Jana Sebastiana Bacha.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszą sobotę miesiąca. O godz. 9.00 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej.
 4. Sierpień od wielu już lat jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy zatem do dobrowolnego powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą Bitwy Warszawskiej tegoroczny miesiąc trzeźwości będzie również przeżywany w duchu szczególnej wdzięczności za Cud nad Wisłą, dzięki któremu Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką bezbożną ideologią.
 5. W sobotę, 1 sierpnia, przypada 76. rocznica Powstania Warszawskiego. Prosimy o pamięć w modlitwie za poległych Powstańców i mieszkańców Stolicy.
 6. Od nieszporów w sobotę 1 sierpnia przez całą niedzielę 2 sierpnia, z racji święta M.B. Anielskiej można zyskać odpust zupełny zwany odpustem Porcjunkuli. Czynnością przepisaną do uzyskania tego odpustu jest pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego, gdzie należy odmówić Modlitwę Pańską (Ojcze nasz) i wyznanie wiary (Wierzę). Ponadto wymagane są zwykłe warunki: spowiedź, Komunia święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego i wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
 7. W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
  w środę – wspomnienie św. Marty;
  w piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
  w sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
 1. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się zaraz po liturgii bezpośrednio do zakrystii, ewentualnie kontaktować się z nami drogą telefoniczną lub mailową.
 2. W zakrystii są do nabycia dewocjonalia i publikacje katolickie. Można także zamawiać intencje mszalne.
Przewiń do góry