OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV tydzień zwykły

13 – 19 września 2020 r.

 

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie X Tydzień Wychowania, ogłoszony przez Konferencję Episkopatu Polski pod hasłem „Budujmy więzi”. Otoczmy modlitwą wszystkich nauczycieli i wychowawców. Pamiętajmy też o tych, którzy nas wychowywali i o tych, za których wychowanie my sami jesteśmy w jakiś sposób odpowiedzialni.
 2. Ofiary zbierane na tacę będą – zgodnie z zapowiedzią – przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. Ta kolekta była dotąd przeprowadzana w Wielki Piątek w czasie Liturgii Męki Pańskiej. W tym roku jednak, z uwagi na pandemię, liturgia Wielkiego Piątku odbyła się bez udziału ludu, stąd decyzją papieża Franciszka została ona przeniesiona na niedzielę poprzedzającą święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 3. W najbliższy czwartek przypada święto patronalne tutejszej świątyni: uroczystość stygmatów św. Franciszka. Zapraszamy na Msze święte z okolicznościowym kazaniem na godz. 10.00 i 19.00. Tego dnia będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W czwartek również rozpoczną się doroczne dni skupienia dla członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Potrwają one do soboty włącznie. Do udziału w nich wszystkich gorąco zapraszamy. Program rekolekcji został wywieszony w gablotach w obu kruchtach kościoła.
 5. Dzień 17 września to także rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich ofiarach tamtych tragicznych wydarzeń. Prośmy również, by trudne kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
 6. W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy ponadto obchodzić:
 • w poniedziałek – święto Podwyższenie Krzyża świętego;
 • we wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej.
 • w środę – wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
 • w piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika;
 • w sobotę – święto św. Józefa z Kupertynu, zakonnika.
 1. Informujemy, że w tym tygodniu naszą wspólnotę klasztorną zasilił nowy współbrat: o. Rajmund Marszałkowski. Serdecznie go witając i życząc szybkiej aklimatyzacji, prosimy o jego życzliwe przyjęcie.
 2. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie i dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.
 3. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się zaraz po liturgii bezpośrednio do zakrystii ewentualnie kontaktować się z nami telefonicznie (22/831.20.31) lub mailem (stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl).
Scroll to Top