OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela zwykła19 lutego 2023 r.

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy LVI Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem”. Zachęcamy do modlitwy w intencji o trzeźwość Polaków.
  2. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post wymownym obrzędem pokutnym posypania głów popiołem. Przypominamy, że Popielec obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (tyko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze).
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W naszym kościele Droga krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 18.15. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 18.00. Za pobożne uczestnictwo w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się Franciszkański Zakon Świeckich.
  5. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  6. Już teraz zapowiadamy, że rekolekcje wielkopostne w naszej świątyni odbędą się od 26 do 29 marca. Poprowadzi je nasz współbrat, przełożony klasztoru w Darłówku – o. Sebastian Fierek.
  7. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamówić intencje mszalne.
Scroll to Top