Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

31 marca 2024

 

  1. Drogie siostry i bracia, wspólnota franciszkanów na czas świąt oraz oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, życzy Wam by Zmartwychwstały Chrystus, który odmienił na zawsze życie swoich uczniów, rozświetlał sobą Wasze codzienne życie, napełniając je swym pokojem i dobrem.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przygotować naszą świątynię na Święte Triduum paschalne.
  3. Jutro drugi dzień świąt. Porządek Mszy św. jak w każdą niedziele. Tego dnia ofiary złożone do puszek tradycyjnie zostaną przekazane na potrzeby KUL.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo fatimskie do Matki Bożej.
  5. W piątek, z racji trwania Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dziś i jutro zostanie odprawiona po Mszy św. o godz. 11.30. W pozostałe dni tygodnia o godz. 15.00.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, która zostanie odprawiona o godz. 15.00.
  8. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  9. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne.
Scroll to Top