OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III tydzień Wielkiego Postu

7 – 13 III 2021 r.

 

  1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga krzyżowa o godz. 18.15 i o godz. 19.45, a w niedziele Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00. Za pobożne uczestnictwo w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Od przyszłej niedzieli, 14 marca – o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna – rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne i potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je o. Tomasz Szymczak, nasz współbrat z Rzymu, biblista.
    Szczegółowy program rekolekcji przedstawia się następująco: W niedzielę nauki na wszystkich Mszach świętych. W tygodniu w czasie Eucharystii o godz. 10.00 i 19.00. Ponadto w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej zostaną wygłoszone konferencje. Zachęcamy do owocnego skorzystania z tego szczególnego czasu łaski.
  1. Mając na uwadze troskę o godne przeżycie sakramentu pokuty i pojednania gorąco prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami. Przypominamy, że w konfesjonałach posługujemy na wszystkich Mszach świętych oraz w dni powszednie od godz. 15.15 do 19.00.
  2. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie i dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.
  3. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się zaraz po liturgii do zakrystii, bądź też kontaktować się z nami telefonicznie (22 / 831 20 31) lub drogą mailową (stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl).
Scroll to Top