OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV tydzień Wielkiego Postu

14 – 20 III 2021 r.

 

 

  1. W dniu dzisiejszym w naszym kościele rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je o. dr Tomasz Szymczak, współbrat z Rzymu, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Będą one trwały do środy włącznie. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w gablotach w kruchtach kościoła i na naszej stronie internetowej. Na stronie internetowej klasztoru będzie można również odsłuchać zarejestrowane nauki rekolekcyjne. Zachęcamy do owocnego wykorzystania tego szczególnego czasu łaski.
  2. Od jutra mają być prowadzone prace ziemne przed kościołem. Z tego względu aż do wtorku może być wyłączone z użytku wejście do świątyni od strony podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Prosimy o korzystanie z wejścia znajdującego się z drugiej strony.
  3. W piątek, 19 marca, w liturgii przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP, opiekuna Pana Jezusa i patrona Kościoła powszechnego. Z uwagi na to, że decyzją Ojca św., bieżący rok jest w szczególny sposób poświęcony św. Józefowi, tego dnia po Eucharystii wieczornej zostanie dokonane oddanie jego opiece naszej wspólnoty klasztornej oraz osób nawiedzających nasz kościół.
  4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga krzyżowa o godz. 18.15 i o godz. 19.45, a w niedziele Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00. Za pobożne uczestnictwo w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Mając na uwadze troskę o godne przeżycie sakramentu pokuty i pojednania gorąco prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami. Przypominamy, że w konfesjonałach posługujemy na wszystkich Mszach świętych oraz w dni powszednie od godz. 15.15 do 19.00.
  6. Za tydzień po Eucharystii wieczornej o godz. 20.00 zapraszamy do wysłuchania koncertu pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod dyrekcją p. Michała Sławeckiego i p. Alicji Ogrodzińskiej.
  7. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie i dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.
  8. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się zaraz po liturgii do zakrystii, ewentualnie kontaktować się z nami telefonicznie (22/8312031) lub mailem (stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl).
Scroll to Top