OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
10 lipca 2022

  1. Przykazanie miłości Boga i bliźniego prowadzi do życia wiecznego. Nie można go prawdziwie realizować jedynie teoretycznie, ale w konkretach, w naszych codziennych wyborach. Jest to możliwe tylko w komunii z Bogiem, której najpełniejszym wymiarem na ziemi jest Eucharystia. Słowo Boże pokazuje nam wolę Bożą, a Ciało i Krew Chrystusa stają się pokarmem, dającym nam siłę, aby tę wolę Bożą wypełnić.
  2. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

– we wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

– w środę – wspomnienie świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników

– w piątek – święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

– w sobotę – wspomnienie NMP z Góry Karmel.

  1. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze święte z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  2. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30 spotyka się Franciszkański Zakon Świeckich.
  3. Uprzejmie informujemy, że w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 7.00 rano, natomiast dyżur spowiedzi w dni powszednie od 1 lipca do 31 sierpnia jest w godz. 15.00-17.00. Spowiedź podczas Mszy świętych odbywa się normalnie.
  4. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach wyruszających w sierpniu br. z Warszawy. 311. Warszawska Pielgrzymka Piesza organizowana przez ojców paulinów przy kościele Świętego Ducha na Nowym Mieście wyruszy 6 sierpnia, natomiast 42. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna organizowana przez duszpasterstwo akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie wyruszy 5 sierpnia.
  5. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne. Można zaopatrzyć się w Rycerza Niepokalanej na miesiąc lipiec oraz w kalendarze i kalendarzyki kieszonkowe na 2023 r. Mamy książeczki                       do nabożeństwa dla osób starszych z dużym drukiem.
Scroll to Top