OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 lipca 2022

1. Eucharystia jest skarbem niewyczerpanym, który ciągle domaga się coraz głębszego odkrywania. Kiedy otrzymujemy Jezusa Eucharystycznego nasze serce otwiera się na drugiego człowieka. Mamy szansę nie skupiać się na dobrach materialnych, ale na naszej relacji z Bogiem i z innymi ludźmi. Z tej Mszy świętej możemy wyjść z radością, pragnąc bardziej „być” niż „mieć”.
2. Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
– we wtorek – święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. Tego dnia za pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami,
– w czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
– w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego
3. W poniedziałek, 1 sierpnia przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych i pomordowanych mieszkańcach stolicy.
4. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze święte z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Eucharystii konwentualnej o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych; w piątek po Mszach św. o godz. 10.00 i 19.00 nabożeństwo ku czci serca Pana Jezusa; w sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo do Matki Bożej.
6. Uprzejmie informujemy, że w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 7.00 rano, natomiast dyżur spowiedzi w dni powszednie od 1 lipca do 31 sierpnia jest w godz. 15.00-17.00. Spowiedź podczas Mszy świętych odbywa się normalnie.
7. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach wyruszających w sierpniu br. z Warszawy. 311. Warszawska Pielgrzymka Piesza organizowana przez ojców paulinów przy kościele Świętego Ducha na Nowym Mieście wyruszy 6 sierpnia, natomiast 42. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna organizowana przez duszpasterstwo akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie wyruszy 5 sierpnia.
8. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne. Można zaopatrzyć się w Rycerza Niepokalanej na miesiąc sierpień oraz w kalendarze i kalendarzyki kieszonkowe na 2023 r. Mamy także książeczki do nabożeństwa z dużym drukiem.

Scroll to Top