OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA
  25 grudnia 2023

 1. Wdzięczni Jezusowi za Jego Boskie narodzenie otwórzmy mu nasze serca i prośmy Go, aby nimi nie pogardził tak jak nie pogardził żłóbkiem w betlejemskiej grocie. Pragniemy słowem, czynem i całym życiem wraz ze św. Franciszkiem śpiewać Deo gratias za wielkie święto Bożego Narodzenia. Drodzy sympatycy naszego kościoła i klasztoru, niech Was przepełnia pokój, radość i miłość. W Jezusie odnajdujcie sens swojego życia i nadzieję na każdy nowy dzień. Wdzięczni za Waszą obecność i modlitwę bracia franciszkanie
 2. Kalendarz liturgiczny:
  – we wtorek – Święto św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika, Msze święte jak w niedzielę. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby KUL
  – w środę – Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
  – w czwartek – Święto świętych Młodzianków, męczenników
 1. Do końca roku popołudniowe dyżury spowiedzi będą trwać od godziny 17.00 do 19.00. W tym okresie nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do adoracji dzieciątka Jezus w betlejemskiej stajence.
 1. W naszej wspólnocie do 1 stycznia gościmy br. Rafała – kleryka naszego WSD w Łodzi Łagiewnikach. W przyszłą niedzielę Rafał będzie rozprowadzam czasopismo seminaryjne Nasze życie.
 1. Za tydzień w niedziele przypada ostatni dzień 2023 r. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 i nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie roku. Za pobożny udział w nabożeństwie i odśpiewaniu lub recytacji hymnu „Ciebie Boga wysławiamy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W związku z jubileuszem osiemsetlecia urządzeniem żłóbka i zorganizowaniem Szopki Betlejemskiej w Greccio przez św. Franciszka z Asyżu Stolica Apostolska dała możliwość wszystkim wiernym uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, którzy w okresie do 2 lutego 2024 roku:
 • odbędą pielgrzymkę do jakiegokolwiek kościoła franciszkańskiego na całym świecie; czyli np. nawiedzą naszą światynię
 • wezmą udział w uroczystościach jubileuszowych albo oddadzą cześć Dzieciątku Jezus modląc się przed ustawionym tam żłóbkiem;
 • odmówią modlitwę „Ojcze nasz”, Wyznanie wiary oraz wezwą wstawiennictwa Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa oraz świętego Franciszka z Asyżu.

Osoby starsze, chorzy i wszyscy, którzy z poważnej przyczyny nie są w stanie wyjść z domu, tak samo mogą uzyskać odpust zupełny, wzbudziwszy żal za grzechy i postanowienie wypełnienia, skoro tylko będzie to możliwe, zwykłych warunków uzyskania odpustu zupełnego, jeśli w sposób duchowy przyłączą się do obchodów jubileuszowych, ofiarowując miłosiernemu Bogu swoje modlitwy, boleści lub dolegliwości własnego życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top