OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
31 grudnia 2023

 1. W dzisiejszym kryzysie rodziny i małżeństwa, Święta Rodzina jest dla nas wzorem życia opartego na miłości i wzajemnym zaufaniu. Jest przykładem dla wielu małżeństw, że mimo wszelkich trudności i problemów, warto po raz kolejny zaufać i przebaczyć, aby znów budować Bożą rodzinę.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  – w poniedziałek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – tego dnia Msze św. jak w każdą niedziele. Pierwsza Msza św. o godz. 8.30.
  – we wtorek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu
  – w środę – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus
 3. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zwane świętem Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każda niedzielę. Podczas Mszy świętych będziemy święcić kadzidło i kredę, którą należy oznaczyć drzwi naszych domów. Ofiary zbierane na tacę tego dnia będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny, wspierający naszych misjonarzy i misjonarki. Tego dnia, o godz. 12.00 z Placu Zamkowego wyruszy Orszak Trzech Króli.
 4. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni duchowej odnowy: I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo ku czci serca Pana Jezusa.
 5. W przyszłą niedzielę 7 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 6. Zapraszamy na wspólne kolędowanie wraz ze scholą św. Antoniego działającą przy naszym sanktuarium 7 stycznia po Mszy św. o godz. 13.00. Będzie to jednocześnie pierwszy noworoczny koncert z cyklu „Serafickie spotkania muzyczne”. Szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła.
 7. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
 8. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne.
 9. Wizyta duszpasterska zwana kolędą z parafii Nawiedzenia NMP:
  Wtorek 2.I. – ul. Zamenhofa 4, 8 i 10
  Środa 3.I. –  ul. Zamenhofa 12, Anielewicza 2 i 3/5
  Czwartek 4.I. – ul. Anielewicza 4 i 15,  Nalewki 2 i 6
  Wizyta duszpasterska rozpocznie się około godz. 17.00.

 

Scroll to Top