OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV tydzień zwykły

31 stycznia – 6 lutego 2021

  1. Dziś o godz. 18.00 rozpocznie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru UKSW pod dyrekcją p. Alicji Ogrodzińskiej, p. Przemysława Raczkowskiego i p. Michała Sławeckiego. Gorąco zapraszamy!
  2. We wtorek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, znane też w polskiej tradycji pod nazwą Matki Bożej Gromnicznej. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, które będą błogosławione na rozpoczęcie liturgii. Tego dnia w szczególny sposób będziemy dziękować Panu Bogu za dar życia Konsekrowanego w Kościele.
  3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Eucharystii konwentualnej o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji powołań; w piątek po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa, a w sobotę o godz. 9.00 – nabożeństwo do Matki Bożej.
  4. W najbliższych dniach w liturgii będziemy wspominać:
  • w czwartek – św. Agatę, dziewicę i męczennicę;
  • w sobotę – świętych Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy męczenników.
  1. Już dziś zapowiadamy, że w czwartek, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Tego dnia na Eucharystię o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących, przygniecionych ciężarem wieku. W czasie liturgii będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć sakrament chorych. Będziemy wdzięczni za przekazanie tej wiadomości zainteresowanym. Osoby opiekujące się chorymi prosimy o pomoc w umożliwieniu im dotarcia do kościoła.
  2. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie i dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.

 

Scroll to Top