OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2023 r.

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się Bractwo św. Antoniego. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie w salce pod zakrystią. Serdecznie zapraszamy członków wspólnoty i osoby zainteresowane.
  2. W najbliższy poniedziałek 13 marca przypada Święto Papieskie i 10. Rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę świętego Piotra. Tego dnia o godz. 18.00, w Świątyni Opatrzności Bożej, odprawiona będzie Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski w intencji Papieża Franciszka. Zachęcamy do modlitwy tego dnia w intencji Ojca Świętego.
  3. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  4. W sobotę 18 marca na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy modlić się w intencji Sekretarza naszej Prowincji zakonnej o. Zbigniewa Kopcia z racji jego imienin.
  5. W najbliższą niedzielę 19 marca, na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się Franciszkański Zakon Świeckich.
  6. W poprzednią niedzielę przed kościołem była prowadzona zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację 12-letniego Martina. Zebrano 1576,70 zł oraz 20 euro. Rodzina Martina bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w tą zbiórkę.
  7. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W naszym kościele Droga krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz. 18.15. W każdą niedzielę o godz. 18.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym prowadzi o. Adam Cieślik.
  8. Zachęcamy do codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie w godzinach od 15.15 do 19.00. W tym czasie kapłani pełnią dyżur w konfesjonale. Prosimy, aby korzystać z możliwości spowiedzi świętej i nie odkładać jej na ostatnią chwilę przed świętami.
  9.  Przy wyjściu z kościoła znajdują się foldery i ulotki Radia Niepokalanów, które zostało założone przez św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie naszego franciszkańskiego radia przekazując 1,5% podatku na to dzieło.
  10. W zakrystii można nabyć dewocjonalia oraz zamówić intencje mszalne.
Scroll to Top