OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocna 8 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocna
8 maja 2022

  1. IV Niedziela Wielkanocna jest zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Dzisiejsza Ewangelia przedstawia nam obraz Chrystusa, który jest Dobrym Pasterzem. Jezus dba o swoje owce, woła je po imieniu i daje im życie wieczne. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Modlitwa za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne niech będzie naszym wkładem w dzieło Nowej Ewangelizacji, które podejmuje Kościół w XXI wieku.
  2. Miesiąc maj w polskiej pobożności jest poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są sprawowane codziennie o godz. 18:30.
  3. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
– w czwartek – wspomnienie św. Leopolda Mandicia, prezbitera
– w sobotę – uroczystość NMP Łaskawej, głównej patronki miasta Warszawy

  1. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 19:00 zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu animowaną przez młodzież z Rycerstwa Niepokalanej.
  2. We wtorek przypada piąty dzień nowenny przed uroczystością patrona tutejszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Msze święte z odczytaniem próśb i podziękowań zostaną odprawione o godz. 10.00 i 19.00.
  3. W najbliższy sobotę 14 maja o godz. 20:00 ojcowie jezuici zapraszają na Mszę św. odpustową do sanktuarium NMP Łaskawej, znajdującego się obok warszawskiej archikatedry.
  4. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30 spotyka się Franciszkański Zakon Świeckich.
  5. W zakrystii można nabyć dewocjonalia i publikacje katolickie, w tym „Rycerza Niepokalanej” na miesiąc maj, a także zamawiać intencje mszalne.

 

Scroll to Top