OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna 15 maja 2022

  1. Dziś w drugim czytaniu z Apokalipsy św. Jana usłyszeliśmy zdanie Zasiadającego na tronie: „Oto czynię wszystko nowe”. W Ewangelii z kolei Jezus daje swoim uczniom nowe przykazanie wzajemnej miłości. Jako chrześcijanie jesteśmy zaproszeni do pozbywania się mentalności starego człowieka i stawania się nowym stworzeniem w Chrystusie. Aby mogło to nastąpić potrzeba nam czerpać moc z Eucharystii, która jest sakramentem miłości Boga do człowieka.
  2. Miesiąc maj w polskiej pobożności jest poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są sprawowane codziennie o godz. 18:30.
  3. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej

– we wtorek – wspomnienie św. Paschalisa Baylon, zakonnika

– w środę – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika

– w piątek – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera

  1. W poniedziałek 16 maja o godz. 10:00 Ojcowie Neoprezbiterzy z naszego franciszkańskiego seminarium w Łodzi-Łagiewnikach będą celebrowali Mszę św. Prymicyjną, po której udzielą błogosławieństwa. Prosimy o modlitwę w intencji nowo wyświęconych kapłanów.
  2. Także w poniedziałek 16 maja ojcowie jezuici zapraszają na uroczystą Eucharystię o godz. 18:00 do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli na warszawskim Mokotowie. Mszy św. koncelebrowanej przez biskupów metropolii warszawskiej będzie przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz.
  3. We wtorek przypada szósty dzień nowenny przed uroczystością patrona tutejszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Msze święte z odczytaniem próśb i podziękowań zostaną odprawione o godz. 10.00 i 19.00.
  4. W zakrystii można nabyć dewocjonalia i publikacje katolickie, w tym „Rycerza Niepokalanej” na miesiąc maj, a także zamawiać intencje mszalne.
Scroll to Top