Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Najświętszej Trójcy X tydzień zwykły 7 – 13 czerwca 2020 r.

  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa są w naszej świątyni odprawiane przez cały bieżący miesiąc codziennie o godz. 18.30.
  2. Nadchodzący tydzień jest wyjątkowo bogaty w wydarzenia liturgiczne:
  • W poniedziałek – wspominamy św. Jadwigę Królową.
  • We wtorek – przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Warszawie, a także ostatni, dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy.
  • W czwartek, 20 VIuroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia porządek Mszy świętych niedzielny. Ze względu na trwającą epidemię w tym roku w naszej parafii nie będzie organizowana procesja eucharystyczna ulicami miasta.
  • W piątek wspominamy błogosławionych męczenników franciszkańskich z okresu II wojny światowej: o. Antonina Bajanowskiego, o. Piusa Bartosika, o. Innocentego Guza, o. Achillesa Puchałę, o. Hermana Stępnia, br. Tymoteusza Trojanowskiego i br. Bonifacego Żukowskiego. Po Eucharystii wieczornej zostanie odprawione nabożeństwo Transitus ku czci św. Antoniego z Padwy, upamiętniające przejście Świętego z tego świata do chwały nieba, po czym nastąpi czuwanie modlitewne do 21.00.
  • W sobotę, 13 VI, w liturgiczną uroczystość Patrona tutejszego sanktuarium, Msze święte z poświęceniem lilii, chlebów i błogosławieństwem dzieci zostaną odprawione o 10.00, 17.00 i 19.00. Wieczornej Eucharystii będą przewodniczyć OO. Dominikanie z ul. Freta.
  1. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się zaraz po liturgii bezpośrednio do zakrystii ewentualnie kontaktować się z nami telefonicznie (22/831.20.31) lub mailem (stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl).

 

Scroll to Top