Ogłoszenia duszpasterskie VI tydzień wielkanocny 17 – 23 maja 2020

 1. W związku ze zmianą przepisów sanitarnych dotyczących obiektów sakralnych informujemy, że w tutejszej świątyni może przebywać równocześnie nie więcej niż 55 osób (nie licząc celebransów i asysty liturgicznej). Nadal należy zasłaniać usta i nos, zajmować wyznaczone miejsca, a także utrzymywać bezpieczny 2-metrowy dystans pomiędzy sobą, zwłaszcza podczas przystępowania do komunii św. i wychodzenia z kościoła.
 2. W ubiegłą niedzielę zebrano na tacę z przeznaczeniem na remonty i wyposażenie tutejszej świątyni sumę 3.311 zł. Ostatnio zostało uporządkowane i wyłożone kamieniem otoczenie figury Matki Bożej Łaskawej stojącej na tyłach kościoła od strony ul. Franciszkańskiej. Za wszelkie wsparcie gorąco dziękujemy!
 3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są sprawowane w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 20.00.
 4. We wtorek przypada szósty dzień nowenny przed uroczystością patrona tutejszego sanktuarium, św. Antoniego z Padwy. Msze święte z odczytaniem próśb  i podziękowań zostaną odprawione o godz. 10.00 i 19.00.
 5. W najbliższych dniach w liturgii będziemy ponadto przeżywać:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika;
  w środę – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny;
  w sobotę – święto poświęcenia Bazyliki św. Franciszka w Asyżu.
 6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się zaraz po liturgii bezpośrednio do zakrystii ewentualnie kontaktować się z nami telefonicznie (22/831.20.31) lub mailem (stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl).
Scroll to Top