I tydzień Adwentu

I tydzień Adwentu

29 listopada – 5 grudnia 2020 r.

 

  1. Rozpoczął się Adwent – okres radosnego przygotowania na przyjście Chrystusa w świętach Narodzenia Pańskiego oraz na końcu czasów. Zachęcamy do włączenia się w to adwentowe czuwanie m. in. przez udział w Mszach świętych „roratnich”, które w naszym kościele będą sprawowane w dni powszednie o godz. 6.30. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów lub świec.
  2. Dziś rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Eucharystie o godz. 19.00 z okolicznościowym kazaniem, a także na śpiew „Godzinek” o godz. 18.30.
  3. Zgodnie z zapowiedzią po Mszach świętych odbywa się zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie klasztorów klauzurowych sióstr klarysek, które wspierają nas swoją modlitwą.
  4. W poniedziałek o godz. 18.30 odbędzie się ostatnie tegoroczne nabożeństwo wypominkowe za zmarłych.
  5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 19.00 – Eucharystia konwentualna w intencji powołań, a w sobotę o godz. 9.00 – nabożeństwo ku czci Matki Bożej.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Po Mszach świętych zbierane będą ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  7. W zakrystii można nabyć dewocjonalia, kartki świąteczne i opłatki wigilijne, a także zamawiać intencje mszalne.

 

Scroll to Top