Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Bożego Miłosierdzia

II tydzień wielkanocny 19 – 25 kwietnia 2020 

 1. Obecna niedziela, kończąca Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, jest w całym Kościele przeżywana jako Niedziela Bożego Miłosierdzia. Stanowi ona wypełnienie woli Pana Chrystusa, którą wyraził w czasie objawień przekazanych św. siostrze Faustynie: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (…) W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar…” (Dz. 299; 699).
 2. To dzisiejsze święto rozpoczyna w Kościele polskim 76. Tydzień Miłosierdzia. Przypada on w szczególnie trudnym czasie dla Polski i świata. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów są słowa Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Celem Tygodnia Miłosierdzia jest budzenie naszej wrażliwości na potrzeby bliźnich (chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych, prześladowanych) i aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia. Jest on także okazją do głębszej refleksji nad miłosierdziem przez nas zaznanym od Boga i ludzi.
 3. Od poniedziałku, 20 kwietnia, decyzją władz państwowych zostają zmienione limity osób mogących brać udział w obrzędach religijnych w czasie epidemii. W myśl tych wskazań w naszym kościele będzie mogło przebywać na raz nie więcej niż 40 osób (nie licząc celebransa i służby liturgicznej). Osoby wchodzące winny mieć zasłonięte usta i nos. Ponadto, dla zwiększenia bezpieczeństwa wiernych w świątyni będą wyznaczone miejsca, które należy zajmować.
 4. W najbliższy wtorek przypada drugi dzień nowenny przed uroczystością patrona tutejszego sanktuarium, św. Antoniego z Padwy. Msze święte z odczytaniem próśb i podziękowań zostaną odprawione o godz. 10.00 i 19.00.
 5. W tym tygodniu w liturgii przypada:
 • w czwartekuroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
 • w piątek – wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika;
 • w sobotęświęto św. Marka Ewangelisty.
 1. W najbliższych dniach będą przeżywać swoje imieniny współbracia z naszej wspólnoty klasztornej, o. Jerzy Szyran i o. Marek Magier.
 2. W przyszłą niedzielę, 26 kwietnia, dodatkowe Msze święte o godz. 14.00, 15.00, 16.00 i 18.00.
 3. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się bezpośrednio do zakrystii ewentualnie kontaktować się z nami drogą telefoniczną (22/ 831.20.31) lub mailową (stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl).
 4. Na ten święty czas niech Zmartwychwstały Pan nam błogosławi!
Scroll to Top